Perametry internetu od firem United Networks a Airweb

K nabízeným internetovým tarifům od firmy United Networks SE, jsou na webu této firmy uvedeny detailní parametry nabízených služeb. Z nich vyplývá, že zákazník se o konektivitu dělí s dalšími uživateli a rychlost poskytovaných služeb je proměnlivá dle vytížení internetové linky.

Zákazník se o kapacitu přenosového média dělí s několika dalšími zákazníky (dle technologie jednotkami až desítkami) a
aktuální rychlost internetové přípojky může být ovlivněna provozem internetových přípojek ostatních zákazníků připojených
ke sdílenému přenosovému médiu.

V tabulce viz níže je uvedeno, že u tarifu 20/4 (20 Mbps download-směrem k vám a 4 Mbps upload-od vás) je garantovaná stabilní rychlost 1,5 Mbps download a 0,3 Mbps upload. Z uvedených údajů nám vychází, že agregace rychlosti se pohybuje v hodnotách 13:1. U dalších tarifů vychází agregace obdobně, pro nejlepší uvedený tarif Exclusiv 80/20 vychází agregace 7:1.

Pro sledování televizního vysílání po internetu, je potřeba minimální rychlosti 3 Mbps download pro jednu televizi. Tedy alespoň tarif Standard viz tabulka níže. Pro dvě současně běžící televize je již potřebný alespoň tarif  Comfort.

zdroj : www.unitednetworks.cz

 


Další do této doby jediný poskytovatel internetového připojení v obci firma Airweb, uvádí u nejlevnějšího wifi tarifu 20/4 minimální garantovanou rychlosti 6 Mbps/1,5 Mbps. To znamená agregaci připojení 3:1. U nejlepšího tarifu vychází agregace stejně, jako u nejslabšího tarifu.

 

zdroj: www.airweb.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.